poniedziałek, 1 lutego 2016

MROP – Mniejszy Rytuał Odpędzenia Pentagramu: Wersja RitualiExlibris

Jak dobrze wiadomo, regularna praktyka magiczna jest trwałą drogą, która prowadzi do sukcesu na danej ścieżce. Podczas praktyki warto zadbać o to, by wykonywać regularnie pewne obowiązkowe ćwiczenia, co ma poprawić w efekcie nasze rezultaty.

Jednym z ćwiczeń istotnych dla samodoskonalenia się — jest MROP (czyt. Mniejszy Rytuał Odpędzenia Pentagramu) znany również pod nazwą LBPR, o którym już wcześniej wspominałam na tym blogu. Rytuał ten ma na celu wyrównać w nas energię, zbudować ochronę wokół osoby praktykującej — a przede wszystkim odpędzić od wykonującego, wszelkie niepożądane byty czy myśli, które utrudniać mogą cykl pracy.

Jeśli zależy nam na lepszej jakości wypoczynku-warto sięgnąć po MROP. Gdy pragniemy spokojnego snu, większej chęci na działanie w pracy-również powinniśmy sięgnąć po to ćwiczenie. 

Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że powinniśmy wykonywać tego typu odpędzenie przed każdym rytuałem, którego się podejmiemy — aby łatwiej było nam uzyskać stan alfa i działać w dalszym toku magicznej operacji.

Uznałam więc, że pora na opublikowanie przykładowego odpędzenia (MROP'a) na blogu RitualiExlibris. Niestety nie napotkacie tutaj typowej wersji w pełni zgodnej z przyjętymi powszechnie zasadami. Przygotujcie się na powiew świeżości.

Swego czasu praktykując różne wersje LBPR stwierdziłam, że nie są one w pełni zgodne z tym, czego w nich szukam. W przypadku wersji Crowleyowskiej (czyt. jego modyfikacji rytuału/ćwiczenia), nie pasował mi fakt tego, jakie zwroty zostały zastosowane w poszczególnych etapach. W przypadku niektórych wersji również nie przekonało mnie stosowanie boskich imion.

Dlatego idąc za głosem rozsądku, intuicji i poczucia, że „trzeba po raz kolejny złamać pewien szablon”, stworzyłam własną formę tego ćwiczenia (którą możemy po prostu nazwać modyfikacją autorską), którą dzisiaj postanowiłam się z wami podzielić.

Pójdźmy więc dalej. Zróbmy krok do przodu. Dłuższy wstęp już za nami, toteż zapraszam wszystkich do właściwej lektury. „MROP – Mniejszy Rytuał Odpędzenia Pentagramu: Wersja RitualiExlibris”
(Mniejszy Rytuał Odpędzenia Pentagramu w wersji zmodyfikowanej przez RitualiExlibris)
I. Uproszczony Krzyż Kabalistyczny


1. Stań twarzą w kierunku wchodu. Wyprostuj swoje plecy, złącz razem stopy, a ręce swoje ułóż wzdłuż ciała tak-aby do niego przylegały. Twoja postawa powinna być swobodna i rozluźniona.

1a) Wycisz się. Zrób głęboki wdech i wydech. Twoje kolejne działania będą polegały na wykonywaniu ruchów przy jednoczesnym wypowiadaniu słów w taki sposób, który nada im wibracje.

2. Przejdź do działania początkowego. Prawą ręką dotknij czoła i wypowiedz: Jestem

3. Później bez zginania nadgarstka opuść rękę wzdłuż środkowej linii ciała do piersi i powiedz: Sferą

4. Prawą reką dotknij lewego ramienia i powiedz: Mocą

5. Następnie tą samą ręką dotknij prawego ramienia i wypowiedz: i Chwałą

6. Następnie złóż ręce na wysokości serca i powiedz: Na Wieki - Na Wieczność - Amen

7.  Na zakończenie Uproszczonego Krzyża Kabalistycznego – Powtórz działanie z punktu pierwszego.

8. Jeśli czujesz taką potrzebę, przymknij na chwilę oczy i oddychaj spokojnie. Nie zmieniaj swojej pozycji.II. Rytuał Pentagramu Żywiołów


1. Etap pierwszy:

a) Stań twarzą w kierunku Wschodnim. Prawą ręką narysuj przed sobą Ziemski Pentagram Odpędzający. Wypowiedz : Powietrze mym ruchem

*Instrukcja dotycząca Pentagramu Ziemskiego: Wykonuje się go, zaczynając rysowanie pentagramu od wyciągnięcia prawej ręki na wysokość lewego uda, następnie przesuwa się rękę ponad głowę. Kolejno przesuwa się rękę na wysokość prawego uda, potem na poziom lewego ramienia, następnie prawego i z powrotem na poziom lewego uda. Poniżej przestawiam rysunek pomocniczy - w ramach ułatwienia.

b) Obróć się w kierunku południowym. Narysuj w ten sam sposób pentagram.
Rysując go, wymawiaj słowa: Ogień moją transformacją

c) Obróć się w kierunku zachodnim.
Rysując pentagram wypowiedz słowa: Ziemia mym rozkwitem

d) Obróć się w kierunku północnym.
Rysując pentagram powiedz: Woda moją powłoką

Następnie: Obróć się i znów stań twarzą skierowaną w kierunku Wschodu.


2. Etap drugi:

a) Stań w rozkroku, rozłóż ręce na boki i trzymaj je równolegle do ziemi tak, aby twoje ciało przypominało pentagram. Jest to tzw. „Pozycja Pentagramu.

b) Wypowiedz: "Przede mną Powietrze. Za mną Ziemia. Po mojej lewicy Woda. Po mojej prawicy Ogień."Podczas wypowiadania tych słów skup się na każdym wymienianym kolejno elemencie - tak jakby były one widoczne.

c) Pozostań w Pozycji Pentagramu. W stanie skupienia, wibrując powtórz następujące słowa:
"Przede mną płonie pentagram, a za mną lśni ciemna gwiazda".

d) W trakcie wypowiadania powyższych słów zwizualizuj sobie, że przed tobą pojawia się ognisty Biały Pentagram w okręgu + Za twoimi plecami zaczyna płonąć Czarny Pentagram w okręgu.

e) Niech oba zwizualizowane Pentagramy wnikną w twoje ciało, zgodnie z jego pozycją. Dalej w **wizualizacji – Biały pentagram powinien obracać się zgodnie z ruchem wskazówek zegara – Czarny przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

**Tego typu wizualizacja ma na celu wytworzyć połączenie dla wzystkich pentagramów żywiołów, które były wyrysowywane twoją ręką podczas pierwszego etapu MROP’a.III. Uproszczony Krzyż Kabalistyczny

1. Pod koniec Mniejszego Rytuału Odpędzenia Pentagramu (w wersji RitualiExlibrisowej), należy powtórzyć cały Uproszczony Krzyż Kabalistyczny – zgodnie z kolejnością jego poszczególnych kroków (-z resztą wszystko zostało wymienione w I części przyp. autorki).


IV. Zakończenie

1. Na sam koniec należy jeszcze przez chwilę stać w prostej pozycji. Warto miarowo oddychać i skupić się na odczuciach pozostawionych przez MROP. 

2. Po tak przeprowadzonym działaniu (od pkt I do pkt IV), możemy udać się na spoczynek, do pracy, lub zająć się odprawianiem naszego "właściwego rytuału" (miłosnego, dobrobytu, przywołania, et cetera).


______________________________________________________

Tak właśnie wygląda zmodyfikowana przeze mnie wersja LBPR. Każdy kto nie mógł przemóc się do praktykowania tego ćwiczenia, powinien spróbować swoich sił i wykorzystać to co tutaj dziś zamieściłam.
Doskonale wiem że nie każdy czuje swobodę gdy sięga w kierunku hermetycznych tradycji lub innych form praktyki magicznej. Każdy człowiek różni się, a wraz z nim poszczególne drogi magiczne. 

Właśnie dlatego nie bez powodu zamieściłam dziś te autorską wersję, która ma na celu zaspokoić potrzeby różnych adeptów sztuki magicznej, zwykłych szarych ludzi którzy poszukują remedium na zaburzone energie, oraz tych osób które chcą rozpocząć swoją przygodę z duchowym rozwojem.

Mam nadzieję że część z was zmotywuje się do działania. Pozdrawiam zatem wszystkich i zapraszam do lektury pozostałych treści na RitualiExlibris.

Brak komentarzy :