poniedziałek, 22 lutego 2016

Księżyc w pełni: 22 luty jako magiczne wzmocnienie

Luna . Nocny cud, który od setek lat oczarowuje ludzi. Wielokrotnie czczony przez różne kulty. Wiele razy wychwalany w poezji i pieśniach. Naznaczony kobiecą energią, powiązany z nocnymi bóstwami i mistyczną stroną życia.

"Srebrny glob" o którym dzisiaj mowa, dzięki swojej sile grawitacji mocno oddziałuje na naszą planetę przez co wzmacnia pływy.

Właśnie dlatego w ciągu każdego dnia zachodzi zjawisko odpływów nad morzem i przypływów, co wiąże się z przyciąganiem do siebie wody przez księżyc — zależnym od jego widoczności.

Wiele osób w magii opowiada się za unikaniem pracy z Luną, choć dzisiejszy temat ma na celu pokazać wam, że może warto zbratać się z naturalnym wpływem księżyca i zdecydować się na wykorzystywanie tego, co nam oferuje.

Księżyc, jak dobrze wiemy, poza interakcją z naturą,  wpływa na każdego w różnorodny sposób. Oczywiście ci z nas, którzy nie czują szczególnej więzi z tym ciałem niebieskim, mogą jak najbardziej odciąć się od jego mocy. Słyszałam wielokrotnie, że niektórzy uznają księżyc za zwykły dodatek lub nie wierzą w jego wpływy, stąd też wolą odcinać się od niego tak, aby nie zaburzał ich toku pracy. Pogląd ten szanuję jak najbardziej, więc każdy, kto ma podobne odczucia i tutaj trafił — niech potraktuje dzisiejszy wpis jako ciekawostkę.

Sporo ludzi jednak czuje coś w rodzaju silnej więzi z księżycem. Zainspirowani współpracą z Boginią księżycową czy też Hekate, idący ramię w ramię z naturalnymi nurtami w magii lub pochłonięci poprzez mistycyzm, decydują się na większy kontakt z księżycem. Wybierają go zatem na swego patrona, opiekuna, łączą z rytuałami poświęconymi bóstwom księżycowym, ładują się jego energią i czerpią inne pozytywy z wybranego przez nich połączenia.

Poza dodawaniem różnym osobom siły i powodowania bezsenności u niektórych księżyc może wywoływać w ludziach poczucie wyzucia z sił i zmienne nastroje. Jednak od czego powinnam zacząć, aby jak najlepiej wam to wyjaśnić? Co z podstawowych informacji warto tutaj przypomnieć?

Na pewno fakt wpływu Luny, zależny od stopnia naświetlenia księżyca poprzez.... Słońce. Bez blasku naszej największej gwiazdy w układzie, nie moglibyśmy spoglądać na srebrną i jasną księżycową poświatę, toteż właśnie słońcu zawdzięczamy istnienie takiego zjawiska jak „fazy księżyca”.
Polega ono na tym, że zależnie od okresu i ruchu planet-słońce inaczej oświetla księżyc. Dzięki temu ustalono kilka różnych form, w jakich księżyc jest dla nas widoczny na niebie. Są to właśnie jego Fazy.

Wyróżniamy wśród nich między innymi:

- Nów (czyli czas gdy księżyc nie jest oświetlony, stając się dla nas niewidocznym na niebie)
- Sierp (ubywający, oraz przybywający zaraz po nowiu - kiedy to księżyc ma "ostry kształt")
- Kwadrę (ten moment gdy w wyniku naświetlenia widzimy równą połówkę księżyca)
- Księżyc Garbaty (faza w której widoczna powierzchnia przekroczyła już 50%)
- Pełnię Księżycową (ostateczną formę, w której księżyc jest dla nas widoczny stuprocentowo)

A sama kolejność Faz wygląda następująco: Sierp dodatni -> I Kwadra -> Księżyc Garbaty -> Pełnia -> Księżyc Garbaty -> III Kwadra -> Sierp ujemny -> Nów 
= Przy czym powtarza się niezmiennie od setek lat, w formie cyklu.

Dziś przyszedł czas by z racji nadarzającej się okazji, poruszyć temat tego czym jest dla nas w magii Księżycowa Pełnia. Lecz nie tylko samo to zagadnienie warto przedstawić każdemu z was.

Dwudziesty drugi lutego jest bowiem tym momentem, w którym mamy szansę doświadczyć wpływu Pełni w zodiakalnej Pannie. Oznacza to, że nie tylko księżyc znajduje się po przeciwległej stronie słońca, ale jego wpływ będzie dla nas silniejszy-zarówno pod kątem samego oddziaływania energii, jak i potencjalnych magicznych manifestacji.

Istotne dla tego tematu wprowadzenie jest już za nami, toteż zapraszam wszystkich do części właściwej.


_______________________
Księżycowa Pełnia

Czas, o którym mowa, sprawia, że nie jedna osoba czuje w sobie przypływ niesamowitej witalności. Wszystko to jest wynikiem siły i energii księżycowego światła, które w tej konkretnej fazie oddziałuje na nas ze sporym natężeniem, czemu najczęściej towarzyszą różne zaburzenia senne. Część osób czuje, że nie może wówczas spać, ci, którzy są lunatykami, doświadczają wzmocnionych objawów swojej choroby.

Zdania i opinie są jednak podzielone. Jedni traktują pełnię jak odżywcze zjawisko, inni natomiast odczuwają spore zmęczenie i wyzucie. W tym ma swój udział również to jaką energią my sami dysponujemy i jakie cechy przejawiamy.

Tutaj warto przejść do tego, co niesie z sobą wpływ Panny na dzisiejszy księżyc. Jak dobrze wiemy ów zodiak, brnie w ideały, zasady i uporządkowanie, czego skutkiem w negatywie może być małostkowość i wieczne wyszukiwanie drobnych szczegółów zaważających na większym sukcesie. Tego typu cechy jak sumienność, pracowitość i przestrzeganie zasad, to podstawowy wpływ, jaki łączy się z dzisiejszą Pełnią księżyca.

Dlatego właśnie ludzie mogą napotkać u siebie zróżnicowane reakcje, co wyjaśnię na zasadzie dodatniego i ujemnego podziału. 

Melancholijne osoby, spokojni duchem ludzie i ci z was którzy na ogół bywają nieśmiali i delikatni, mogą doświadczyć dobroczynnego przypływu energii i chęci do działania. Towarzyszyć temu może spotęgowane uczucie bycia sobą, bycia silną jednostką zdolną przenosić lasy i góry. Stąd też każdy, kto posiada delikatną osobowość lub preferuje pracę z lżejszymi energiami, powinien nastawić się na dodatnie działania magiczne dziś wieczór.

Inaczej sprawa wygląda u osób z o wiele mocniejszym charakterem, jak i energią. Ekstrawertyczne i bardziej energetyczne na co dzień jednostki, mogą dzisiaj poczuć się nieco wyzute ze swej energii lub bardzo niespokojne. Wpływ Panny ma bowiem dla nich nieciekawe efekty pod postacią przedobrzenia energii pewnych cech, a w gorszym wypadku wzrostu nerwów i potrzeby typowo ekstrawertycznej — czyli przebywania wśród innych ludzi. Właśnie z tego powodu ta część z was, której opis ten dotyczy, winna nastawić się na odrzucenie, oczyszczanie i przerywanie więzów czy więzi, czyli te działania, które są ujemne.

_______________________
22 Lutego = Wzmocnienie w magii


Na bazie różnych pomiarów wywnioskowano, że dzisiejsza pełnia ma bardzo silną energię i wpływ magiczny na otoczenie. Sam fakt dualizmu, jaki ma miejsce, sprzyja zarówno odrzuceniu czegoś, jak i pozyskaniu odpowiednich wpływów. Pragnę więc was gorąco zachęcić do wzięcia spraw w swoje ręce i odpowiedniego wykorzystania tych sprzyjających okoliczności.

Właśnie dlatego postanowiłam przygotować dla was kilka propozycji, na które warto zwrócić uwagę, aby potencjał dzisiejszej Pełni nie poszedł na marne.


1. Oczyszczanie: Stanowi świetny sposób na to, aby wprowadzić więcej ładu do naszego życia. Czy będziemy działać zgodnie z zasadami magii świec, czy postawimy na MROP wraz z przejściem do osobistej formy rytualnej — wszystko nabierze dzisiaj większej mocy. Bardzo przydatne dla początkujących osób, mogą okazać się działania oparte na pracy z energią ziemi i powietrza, oraz wszelkie podstawowe czynności takie jak okadzanie mieszkania, czy też oczyszczające kąpiele.


2. Afirmacje: Mogą pomóc nam uporać się z własnymi słabościami lub wadami. Podczas tworzenia wybranej afirmacji/mantry, zwizualizować sobie, że słowa są ładowane poprzez moc księżyca w pełni. Następnie dobrze jest usiąść w zacisznym miejscu i powtarzać daną afirmację w skupieniu. Jak dobrze wiemy, prawo przyciągania oddziałuje wszędzie i na każdego, stąd też dziś mamy szansę wprowadzić w nasze życie najlepsze zmiany — zaczynając od siebie z pomocą afirmacji.


3. Rytuały Separacyjne: Każdy, kto nie czuje potrzeby doładowywania się dzisiejszą energią, powinien skorzystać z możliwości wzmocnienia, jaką mogą zostać otoczone rytuały separacyjne. Wszelkie przerywanie toksycznych więzi, zrywanie z siebie więzów negatywnych uwarunkowań, oraz odcinanie od siebie niechcianych energii — możemy zrealizować dzięki wybranemu rytuałowi na separację.


4. Medytacja Księżycowa: Tego typu forma praktyki może spodobać się każdemu z was, kto próbował np. medytacji wodnej. Podczas medytowania warto przybrać wygodną pozycję i zwizualizować sobie ogromny jasny księżyc, o idealnym okrągłym kształcie. Pozwólmy sobie na medytowanie nad jego istotą, mocą i wpływem, oraz przeniknięcie jego dobroczynnego wpływu w nas samych.


5. Praca z Bóstwami: Z racji tego jak skrajne działanie może mieć dzisiejsza pełnia, warto zwrócić się do dwóch bóstw, które świetnie sprawdzą się w rytuałach lub wspieraniu innych form naszych praktyk. Hekate — Bogini ciemności i czarów & Set — Bóg chaotycznej energii, ciemności = Wspaniale wspomogą silne rytuały związane z potęgą nocy, lunarnym wpływem i tym, co nieokiełznane. Każde z tych obydwu bóstw posiada różne zalety i każde z nich sprawdzi się wspaniale przy urokach, wspomnianych już wyżej formach rytualnych, oraz w przypadku wspierania naszych zamierzeń i celów.


6. Przyciąganie wybranej osoby lub rzeczy: Ci z was, czujący największą więź & wsparcie ze strony dzisiejszej Pełni, mogą spróbować swoich sił z działaniami magicznymi na przyciągnięcie wybranej osoby lub rzeczy, której wam brak. Jeśli poszukujecie inspirujących rozmówców, nowych znajomości lub kontaktów, które pomogą wam w sferze zawodowej, spróbujcie swoich sił i zaprojektujcie autorski rytuał. Pamiętajcie, że od was zależy to, co w nim wykorzystacie, ale warto zadziałać ze względu na możliwość pozyskania dodatkowej energii z Pełni.
___________________________________

Dzisiejszy wieczór to idealna chwila na relaks. Zależnie od swego temperamentu i celu, wykorzystajcie, najlepiej jak potraficie, ten moment i jego pozytywne wpływy. Pamiętajcie, że wraz z upływem czasu cykl ulega zmianie, ale to oznacza, że co możecie zrobić dziś, warto też wykonać jutro. Księżyc bowiem nigdzie nie ucieka i trwa nad nami.

Księżyc każdemu będzie przyświecać, stąd też nie obawiajcie się otworzyć na jego dobroczynny wpływ. Mam nadzieję, że każdy z was zyska dziś wieczór coś pozytywnego, a wraz z upływem czasu — docenicie istotę i ukryte zalety Pełni.
___________________________________

Na samo zakończenie: Jeśli temat was zainspirował do działania, pragnę polecić wszystkim "poszukującym" kilka rzeczy, które mogą okazać się przydatne w związku z poruszonym dziś tematem:

1. "Życie w harmonii z rytmami Księżyca", autorstwa T.Poppe & J. Paungger - To obowiązkowa lektura dla tych, którzy szukają podstawowych informacji o wszelakich księżycowych wpływach.

2. Urokliwy plakat z Fazami Księżyca - który może być przydatną formą ściągi, pomagającej w ustaleniu kiedy warto wcielać w życie wybrane działania magiczne.

3. Wisior Księżycowej Bogini - idealny na prezent dla każdego, kto docenia połączenie z naturą & dla tych którzy praktykują kult Boga i Bogini.

4. "Budujemy dom w harmonii z fazami Księżyca", jest kolejną książką wspomnianego w punkcie pierwszym duetu, która odnosi się do wpływu księżyca i życia w zgodzie z naturą.


Brak komentarzy :